Majorka na “własną rękę”. Ile kosztuje wyjazd na Majorkę?

Spis treści

Poniżej dowiecie się ile może kosztować tygodniowy wyjazd na Majorkę. Zestawienie kosztów dotyczy wyjazdu w październiku, czyli poza sezonem turystycznym. Ceny w sezonie mogą się znacznie różnić. Koszty wyjazdu zależą również od standardu noclegów jakiego oczekujemy, zwiedzanych atrakcji czy tego czy chcemy gotować sobie sami, jeść w restauracjach czy zarezerwować nocleg z wyżywieniem.

Jak dolecieć na Majorkę? Ile kosztują bilety na Majorkę?

Na Majorkę możemy dolecieć z wielu Polskich miast, co więcej możemy to zrobić tanimi liniami lotniczymi jak Ryanair i Wizzair. Dzięki linią Ryanair dostaniemy się na Majorkę z Wrocławia, Krakowa i Warszawy. Wizzair gwarantuje nam loty z Katowic i Warszawy. Jeśli mieszkamy blisko Berlina warto rozważyć również loty z tego miasta. Loty na Majorkę z lotniska Berlin Branderburg odbywają się 3 razy dziennie, loty powrotne z Majorki do Berlina mają taką samą częstotliwość. Daje to sporą możliwości sterowania długością i terminem podróży na wyspę.

Ceny biletów lotniczych są różne. Zależy to m.in. od ilości osób zainteresowanych danych kierunkiem w wyznaczonym terminie. Loty mogą nas kosztować od kilkunastu złotych do nawet kilkuset złotych.

Nam udało się kupić bilety lotnicze za ok. 220 zł od osoby w dwie strony. W cenę tą wliczone było pierwszeństwo wejścia oraz dwie sztuki bagażu podręcznego.

Nocleg na Majorce

Jako miejsce noclegu na swój pobyt wybrałyśmy 3 Noclegi w Camp de Mer w Villa Real i 4 noclegi w wynajętym za pośrednictwem bookingu mieszkaniu w Port de Alcudia. Zależało nam, aby na miejscu była strefa do pracy oraz kuchnia. Ze względu na to zdecydowałyśmy się na wynajęcie prywatnych apartamentów. Chciałyśmy też, aby z miejscowości w których będziemy spać dało się stosunkowo szybko dojechać do miejsc, które planowałyśmy zwiedzić.

Za 3 noce w Camp de Mar zapłaciłyśmy 550 zł za dwie osoby, zaś za 4 noce w Port de Alcudia 620 zł za dwie osoby.

Noclegi na Majorce mogę mieć przeróżne ceny, wszystko zależy od standardu jakiego oczekujemy, lokalizacji oraz terminu naszej podróży. Najtańsze miejsca noclegowe możemy znaleźć w hostelach w pokojach wieloosobowych. W swoich planach warto uwzględnić cel swojej podróży – to czy zależy nam głównie na chodzeniu po górach, plażowaniu czy zwiedzeniu konkretnych miasteczek może mieć decydujący wpływ na wybór części wyspy, w której zamieszkamy.

Wypożyczenie samochodu

Ze względu na ograniczony czas i ilość miejsc, które chciałyśmy zobaczyć postanowiłyśmy wynająć auto na cały pobyt. Samochód wynajęłyśmy w wypożyczalni offUgo. Wypożyczenie auta na 8 dni kosztowało nas ok. 1200 zł – podczas rezerwacji skorzystałyśmy z kodu zniżkowego o wartości 10 % kosztów.

Wypożyczalnię offUgo mogę szczerze polecić. Odbiór auta jak i jego oddanie przebiegło bardzo sprawnie, wypożyczalnia nie pobiera kaucji, w cenę wynajęcia samochodu wliczone jest ubezpieczenie samochodu od szkód własnych. Auto można odebrać z parkingu przy lotnisku. U nas polegało to na tym, że dostałyśmy na Whatsappie numer miejsca parkingowego, na którym stoi samochodów oraz link, po kliknięciu w który auto się otwierało. Kluczyki oraz bilecik parkingowy czekały w schowku w aucie. Samochód oddawałyśmy również na lotniskowym parkingu. Link, który dostałyśmy na whatsappie tym razem służył do zamknięcia samochodu.

Na Majorce jest wiele ciasnych uliczek w centrach miast oraz wąskich dróg górskich. Zdecydowanie łatwiej po wyspie będzie poruszać się małym autkiem. My zarezerwowałyśmy najmniejszy samochód w wypożyczalni, dostałyśmy jednak Renault Captur. Auto było bogato wyposażone, a jego wielkość nie była dużym problem, dzięki ułatwiającym lawirowanie w wąskich uliczkach czujnikom i kamerze cofania.

Już teraz mamy dla was kod zniżkowy do wypożyczalni offUgo, który pozwala na 10% zniżki w wypyczalni.
Kod: PANIPANIVAN10

Atrakcje na Majorce

Majorka pełna jest pięknych miejsc. Góry, klify, półwyspy czy morze – znajdziemy tutaj wszystko. Podziwianie natury wyspy jest czymś wspaniałym i w dodatku nic nie kosztuje. Liczne szlaki, ukryte między klifami plaże – jest ich tak dużo, że zabrakło nam czasu, aby je wszystkie odkryć. Jeśli uwielbiacie spełniać czas na łonie natury, możliwe, że nie wydacie pieniędzy na bilety wstępu.

Jedyny koszt atrakcji jakie poniosłyśmy to podróż zabytkowym tramwajem z Soller do Port do Soller. Taka wycieczka kosztuje 7 euro za przejazd w jedną stronę, ale naprawdę warto.

Podsumowanie kosztów

Za loty, wynajęcia samochodu oraz nocleg na Majorce zapłaciłyśmy ok. 1395 zł za osobę. Gdybyśmy nie zdecydowały się na wypożyczenie samochodu koszt ten spadłby do 795 zł za osobę. Do kosztów należałoby doliczyć cenę jedzonka – średnio kolacja dla dwóch osób w restauracji kosztowała nas ok. 30 euro, śniadania przygotowywałyśmy sobie same, nie obyło się też bez wielu przystanków na kawę i przekąskę w kawiarni.

Czy to dużo za tydzień na pięknej wyspie? To pozostawiam waszej ocenie.

Czy dałoby się taniej? Oczywiście! Jeśli zdecydowałybyśmy się na nocleg w hostelu czy wynajęcia pokoju zamiast apartamentu mogłoby mogłybyśmy obniżyć koszty wycieczki.

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć co zobaczyć na Majorce, zapraszam was do wpisu:
Najpiękniejsze miejsca na Majorce.

Pan i Pani Van

Magdalena Szabat

Piotr Szuman

Pan i Pani Van

Magdalena Szabat
Piotr Szuman